poniedziałek, 10 lutego 2014

Moja własna prywatna Gwardia

Nowy rok-nowy dział. Dział, w którym będę tworzył tło fabularne do mojej armii Imperialnej Gwardii.

Ta część z Was, która czyta dział pod pięknym tytułem "Czarna Biblioteka" na forum Gloria Victis miała okazję zapoznać się z poniższym tekstem. Będzie on z czasem rozwijany, tak, żeby dać pełny fluffowy przekrój przez moją ukochaną Gwardyjkę. Lubię, kiedy rzeczy trzymają się kupy, a armia bez fluffu to tylko zbieranina figurek. Enjoy!

Wszędzie jakieś Zakony Kosmicznej Piechoty Morskiej-a to Stalowe Orły, a to Białe Orły, to Robaczki Świętojańskie, a to Love Marines, a to Angry Marines, to Hello Kitty Marines... rzygam już pancerzem energetycznym, taktycznym pancerzem Drednot, bolterem, bolt pistolem i boltczymkolwiek. A co z Gwardią ja się pytam?

A tak się składa, że mam fazę na tą armię i zapełnię lukę w brakującym fluffie. Postaram się go z bardzo nie zgwałcić (co by uniknąć linczu klimaciarzy, do których w sumie sam się zaliczam), a w każdym razie nie bardziej niż robi to GW ;) No i będę się starał, żeby miało to ręce, nogi i jeszcze lasguna w ręku ;)

A więc, powitajcie radośnie Fizylierów Ledańskich

Kwestia wstępu:
Leda jest Planetą Rycerską, położoną w Segmentum Tempestus, w Sektorze Uhulis. Do niedawna była Planetą Feudalną, jednakże odkryte złoża minerałów wzbudziły zainteresowanie Adeptus Mechanicus, co przyczyniło się do rozwoju planety. Obecnie Leda jest głównym ośrodkiem zaopatrującym wojska imperialne w ciężkie czołgi klasy "Leman Russ" oraz superciężkie klasy "Baneblade" oraz "Stormsword". Ledańskie samobieżne wyrzutnie rakiet klasy "Manticore" są bardzo cenione wsród innych wojsk imperialnych, a to ze względu na niezwykle spokojnego (jak na pojazdy tego typu) Ducha Maszyny. Ponadto na Ledzie produkuje się wszelkiego rodzaju wozy pancerne-od klasycznej "Chimery" po wóz dowodzenia klasy "Salamandra", a także samobieżne armaty, haubice oraz moździerze.

Struktura społeczna:
Na Ledzie wciąż obowiązuje struktura feudalna. Planetą zarządza imperialny gubernator (zwany Kasztelanem), a wszelkie stanowiska oraz urzędy zajmują tylko i wyłącznie członkowie ledańskiej szlachty.

Religia
Religia na Ledzie jest sprawą mocno skomplikowaną. Z jednej strony szlachta, pod wpływem kontaktów z Adeptus Mechanicus wyznaje kult Omnizjasza, Boga-Maszyny, z drugiej zwykli obywatele mają mocno w swej świadomości zakorzeniony Kult Imperialny, który wzmacniają wędrujący po całej planecie kaznodzieje. Na dodatek plebs krzywo patrzy na szlachciców, jawnie obnoszących się z symbolami Omnizjasza, traktując to jako odstępstwo od jedynej i prawdziwej wiary w Nieśmiertelnego Imperatora Ludzkości.
Ledanie są bardzo nieufni wobec ludzi władających mocami psionicznymi. Wielu z nich, podejrzanych o czary i kontakty ze zgubnymi mocami Chaosu, spłonęło na stosach, po tzw. "polowaniach na czarownice". Sytuację podkręcają jeszcze przedstawiciele Inkwizycji, sam często prowokujący nagonki na psioników, mutantów i podejrzanych o kontakty z przedstawicielami obcych cywilizacji.

Siły zbrojne
Podstawową formacją są Ledańskie Siły Samoobrony, czyli nic innego jak Pułki Obrony Planetarnej, w których każdy obywatel płci męskiej po ukończeniu 16. roku życia ma obowiązek odbyć dwuletnią służbę.

Ledańskie Pułki Pancerne są znane w całym Segmentum. Ich kadrę stanowią tylko i wyłącznie ledańscy szlachcice. Wyposażeni w czołgi klasy "Leman Russ", świetnie wyszkoleni i cechujący się niezwykłym męstwem, często stanowią pancerną pięść, po prostu wbijając się w najlepiej bronione punkty oporu przeciwników.

Jednakże są takie miejsca, gdzie czołgi sobie nie poradzą. Miasta, wąwozy, nieprzebyte lasy. Doświadczenie zdobyte w takich warunkach bojowych spowodowało, że Ledański Sztab Generalny podjął decyzję o włączeniu do regularnych sił zwykłych, niebędących szlachcicami, obywateli. W ten sposób utworzono Pułki Ledańskich Fizylierów, których zadaniem jest wspieranie jednostek pancernych oraz (w przypadku niesprzyjającego terenu) prowadzenie działań bojowych zamiast nich.

Tyle na dziś. Moje zwyczajowe pożegnanie będzie pasowało bardziej niż gdziekolwiek indziej ;)

CZOŁGIEM!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz