KATALOG: CORREGIDOR

Na początek, szeregowa piechota Corregidoru (a także, w pewnych okolicznościach przyrody) Haqqislamu, czyli wesoła gromadka Alguacili.

Zasady dają nam mnogość wyboru sprzętu, od zwykłego combi, przez wszelkiej maści ciężki sprzęt typu HMG czy wyrzutnia rakiet a na snajperce czy rozkładanym repeaterze skończywszy, Jednakże (jak w przypadku większości jednostek do Infinity)- nie przekłada się to na modele. Do wyboru mamy:
-dwie męskie pory z combi:


oraz jedną żeńską

Dodatkowo, z broni cięższej lub trochę lżejszej (ale robiącej porządne kuku) mamy:
-babeczkę z HMG

oraz z MULTI snajperką


Ze speców CB uraczyło nas aż dwoma wzorami hackerów (facet i babka):

A jak już o specach mówimy, to oczywiście nie może zabraknąć speca speców, znanej bardziej jako Alguacil Vortex Lupe Balboa

Ale czasy się zmieniają, rzeźbiarze zarabiają więcej więc i wymagania wobec nich rosną. Nie tylko menedżerów z CB, ale także i graczy. Rok 2014 i wychodzi dłuuuuuuuuuuuuuugo oczekiwany zestaw Operation: Icestorm, w którym oprócz paru innych ciekawostek dostajemy trzy nowe wzory Alguacili z combiakami: piękną dziewoję, białaska i Portoryka albo jakiegoś innego mieszkańca Ameryki Łacińskiej.

Muszę przyznać, że nowe wzory combi mi trochę nie leżą. Co to ma być to coś co zwisa? Taśma amunicyjna do karabinu szturmowego? Ludzie kochani, taki żołnierz zęby by sobie tym powybijał podczas biegu, nie mówiąc już o sensowności przeładowywania... No i w ogóle nowe wzory są trochę większe od ich poprzedników.

Jak widać- nie mamy dostępu do modelu ani sanitariusza, ani zwiadowcy z repeaterem ani trepa z wyrzutnią rakiet. O ile dwie pierwsze opcje to kwestia malowania, to ten ostatni wymaga już główkowania (szczególnie, że żaden z powyższych do trzymania bazooki czy innego RPG na ramieniu się za bardzo nie nadaje).

Jako że siedzibami Nomadów są ogromne okręty kosmiczne, wypadałoby mieć kogoś, kto byłby w stanie operować w zerowej grawitacji i połatać odpadające elementy poszycia. Między innymi takimi rzeczami zajmuje się Jednostka Ratownicza Tomcats. No ale przecież nasze dzielne wojaki nie tylko z kluczami francuskimi i śrubokrętami będą szły do boju, więc CB zaopatrzyło ich w różne zabawki do siania zniszczenia wśród siły żywej i zmechanizowanej przeciwnika. Konkretnie w jedną, ale dużą, czyli D.E.P.-krótko mówiąc- bazookę.
Oprócz niego mamy jeszcze inżyniera
 oraz lekarza, któremu (podobnie jak inżynierowi) możemy dokupić kotopodobnego pomagiera, który będzie go wyręczał w co bardziej ryzykownych zadaniach (Zondcat)

Niestety, ponownie nie mamy dostępu do żołnierza z rozstawianym repeaterem, nie mamy nawet dostępu do zwykłego combi. Chcąc wystawiać te dwa profile, trzeba się będzie pokusić o konwersję.
Do Tomcatów trzeba jeszcze zaliczyć jeden model- Starszego Sierżanta Carlotę Kowalsky, zwanej ze swojska Kowalską, ze swoim dedykowanym Zondcatem, o pięknym imieniu (?) Moriarty.


Oprócz powyższych, Corregidor ma dostęp do drugiej jednostki spadochroniarzy, zwanej z kolei Hellcatami. Profili mnogość, ponad połowa ma dedykowane modele. Od zwykłego trepa z combi (wersja męka i żeńska)

przez HMG, i to w dwóch wersjach (starej i nowej)


To po prawej stronie to nowy wzór HMG. Na powyższym zdjęciu widzimy również dedykowanego hackera. No i mamy jeszcze wzór z shotgunem
oraz ADHL
Brakuje tylko na dobrą sprawę sanitariusza (kwestia malowania) oraz typa ze snajperką (tutaj trzeba się trochę nakombinować).

Kolejna to jednostka-legenda. Zmora przeciwników, koks nad koksy, co tam tylko chcecie. Intruder, corregidorski Komandos Szturmowy. Opcji 5, wzorów 3. I tak oto, przed nami:
Intruder z combi oraz drugi z MULTI snajperką

oraz inne wzory

i jeszcze jeden, z HMG
Brakuje tylko modelu z ADHL i hackera.

Kolejną jednostką w kolejce na liście a ARMY 4 są Wildcats- Wielozadaniowa Jednostka Taktyczna.Z 7 dostępnych profili, modele mamy do 3 (ale ponownie- kwestia dogadania, bo aż 5 używa dokładnie takiego samego uzbrojenia, różni się tylko szczegółami). I tak oto:
Wildcat z combi (3 wzory-babeczka i dwóch facetów)

Wildcat ze spitfire

oraz Wildcat(ka) z ciężką wyrzutnią rakiet

I na koniec zwiad- Morani, Masajcy Łowcy, z nieodłącznymisamobieżnymi minami znanymi jako Szalone Koale (cóż za cudna nazwa :D). Trzy profile (z czego dwa z identyczną bronią) i dwa modele. Z combi

 i z pomką
 Sami chyba przyznacie, że Koale są słodziachne :D


Tyle lekkiej i średniej piechoty. Czas na coś twardszego.
Na początek ciężka piechota- Mobilna Brygada. Trzy wersje uzbrojenia, dwa wzory modeli. No, może nie do końca.
Wersja żeńska z MULTI rifle, którą mieliście okazję już poznać.
 A ponadto wersja z HMG
W Operation: Icestorm (a plotki mówią, że i w nowym starterze dla Nomadów) pojawia się również męska wersja z MULTI- tutaj bardziej oddająca i opancerzenie i wybajerzenie (ponieważ, zgodnie z zasadami Brygadzista nosi MULTI z podczepionym miotaczem ognia, czego na starym modelu nie widać). Oto i on.

Ciężka piechota to mało? To może lekki TAG, czyli bojowy pancerze wspomagany? Nie ma problemu, proszę bardzo, oto Gecko
 Dwie wersje uzbrojenia- podwójny combiak lub też MK12 i colt łańcuchowy.

Lekki TAG to mało? Więcej blachy, więcej firepower'a, więcej wszystkiego? Ukochany Wujcio Corregidor oczywiście zadba o Was i da wam Iguanę, w zestawie z operatorem.
 To najcięższa zabawka dostępna dla tej listy armii, i prawie ostatnia (oczywiście, jeżeli ktoś otworzy sobie ARMY 4 zobaczy, że nie wszystko zostało wymienione, ale to kwestia odrębnego katalogu, ponieważ wszystkie nomadzkie frakcje mają dostęp do pozostałych zabawek).

Last, but not least. Został ostatni model. Zasadniczo najemnik, ale wywodzący się z Corregidoru (oraz dostępny dla tej listy), dlatego wrzucam go tutaj. Powitajcie gromkimi brawami, w końcu na to zasłużył, Pana Masakrę (z angielskiego czy może raczej hiszpańskiego zwanego Senor Massacre)
 Pufff. Oto i cały Corregidor w glorii i chwale. Może poza jednostkami dostępnymi ogólnie, o czym przed chwilą wspomniałem. Następny do rozwałki mój (prawie) ukochany Bakunin. Na koniec zostawię sobie całą resztę (może do tego czasu wyjdzie moja ukochana (bez prawie :P) Tunguska?).

Jeżeli ktoś coś wie o modelach z Corregidoru których nie wrzuciłem, niech zostawia wiadomość. Chodzi o to, żeby katalog był jak najbardziej kompletny (a i mnie ułatwi poszukiwanie perełek).

2 komentarze:

  1. Jeśli mowa o Corregidorze, to na pewno warto wspomnieć o McMurrough :) Tenże zawadiaka ma więcej wspólnego z Ariadną, ale w armii Nomadów można go wystawić wyłącznie w Corregidorze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Długo myślałem jak to zrobić, żeby wszystko miało ręce i nogi i zdecydowałem, że dla najemników zrobię osobny dział. Co prawda Nomadzi nie mają za bardzo do nich dostępu (przynajmniej nie do tych ciekawszych), ale jak już będę robił to zrobię wszystkich, żeby nie było pięciu modeli na krzyż.
    Chciałem zrobić katalog dla każdej armii, ale raz- nie bardzo mam na to czas, a ten co mam wolę poświęcić na malowanie i granie, a dwa- nie będę sobie bloga zasyfiał jakimiś paskudnymi Moratami ;)
    W przyszłości, jak będę miał na to czas, planuję zrobić PDFa ze zdjęciami modeli dla każdej armii. Same zdjęcia i podpis co jest z czym. Bez dodatków, bo widzę, że mnie fantazja zaczyna ponosić ;)

    OdpowiedzUsuń