KATALOG: BAKUNIN

Corregidor skończony, kolej na kolejną odsłonę nomadzkiej armii, dzięki której możemy złożyć drugą armię sektorową, a mianowicie Siły Porządkowe Bakunina.

Podstawą tejże armii (chociaż w przypadku Bakunina to raczej policja) są Moderatorzy. Na dzień dzisiejszy 8 profili. Modeli ciutkę mniej.

Moderatorzy z combi (dwóch faciów i laska)

Moderatorka z combi i markerem (mój ulubiony wzór)
Moderator z MULTI snajperką
I jeszcze moderator z jedyną dostępną dla tej formacji cięższą zabawką, czyli spitfire

Bakunin słynie swoimi inżynierami i jednostkami specjalnymi. Z tych pierwszych najbardziej charakterystyczną jest Zoe i jej towarzysz Pi-Well (fantastyczny model, wygląda jak pijany robot :D)
Ale jako, że Zoe możemy mieć tylko jedną a inżynier zawsze jest przydatny, możemy wystawić jeszcze Zegarmistrza (w języku Szekspira zwanego Clockmaker'em)
Właściwie Zegarmistrz dostępny jest dla każdej (na dzień dzisiejszy) armii Nomadów, niemniej jednak fluffowo jest związany z Bakuninem, dlatego też znalazł się tutaj.

Bakunin (w przeciwieństwie do Corregidoru) jest bardziej "cywilny"- rasowych trepów jak na lekarstwo, trzon sił zbrojnych stanowią cywile (vide Moderatorzy), wspierani przez różne mniej lub bardziej sformalizowane formacje paramilitarne, Tą, która wzbudza największą grozę jest Zakon Najświętszej Marii Panny Od Noża (cóż za piękna nazwa). Zakon składa się w głównej mierze z kobiet (co nie znaczy, że jest gorzej wyszkolony, wręcz przeciwnie) a jegocelem jest walka ze Sztuczną Inteligencją (czyli ukochanym przez jednych i znienawidzonym przez pozostałych ALEPHEM).
Podstawowymi żołnierzami (chociaż to trochę za duże słowo) Zakonu są Wielebne Mojry. Ich podstawowym wyposażeniem jest MULTI rifle i majcher do dorzynania tych, co byli za głupi żeby umrzeć od kul.
 (przypominam, nie patrzcie jej w oczy).
Do dyspozycji mamy jeszcze Mojrę z HMG
Ponadto jeszcze wzór z nową wersją HGM, MULTI snajperką, hackerkę i Mojrę z szokową broniądo klepania. Wszystkie na zdjęciu grupowym.
.
Stricte hackingiem zajmują się Wielebne... no i tu mam problem, bo w oryginale jest Reverend Custodiers. Zważywszy to, czym się zajmują, to chyba Wielebne Nadzorczynie będą chyba najlepszym tłumaczeniem. Do wyboru wzór z pomką albo combi i markerem.
No i tutaj pojawia się jedyny zonk, jakiego złapałem podczas kompletowania zdjęć. Model z combi i markerem w oryginalnej pozie to ten z lewej. Ten z prawej to wzór z pompką. Nie mam natomiast pewności co do tego z prawej. Zakładam, że to konwersja, ale różni je nie tylko ułożenie prawej ręki ale i układ nóg. Jakby ktoś wiedział, czy to jakiś wzór, który jest już nieosiągalny (w sklepach znalazłem tylko dwa pierwsze) czy jednak konwersja- bardzo proszę o komentarz (bo jak to oryginał, to muszę rozpocząć polowanie na czarnym rynku ;)).
Pisałem wcześniej, że Zakon składa się w głównej mierze z kobiet. Ale są też i mężczyźni. Co prawda stanowią margines i mają za zadanie przypominać kobietom o grzesznej naturze, niemniej jednak są. Jednostka stricte defensywna (dzięki swoim umiejętnościom strzela pełnąserią tylko w ARO). Oto Grzechożerca, in inglisz Sin Eater Observant, ale to Observnt nijak mi nie pasuje do pięknego "Grzechożercy" ;)
Wzór z MK12
Wzór z HMG
i jeszcze z MULTI snajperką
Wraz w wyjściem N3 dostaliśmy nowy profil (do modelu, który był w O:I), lekarza Zakonu, Wielebną Uzdrowicielkę (zastanawiałem się jak przetłumaczyć Healer i wykombinowałem, że Uzdrowiciel jest najlepszy). Trochę słabiej chroniona niż zwykłe Mojry, ale o ironio! jest lepszym medykiem niż "profesjonalny" lekarz nomadzkiej armii (ale o nim będzie przy ogólnej). No i model fajowy.
A nad wszystkim czuwa i żelazną ręką rządzi Matka Przełożona Cassandra Kusanagi. Model świetny, ale tak beznadziejnie podzielony na części, że cholera człowieka bierze przy samej próbie złożenia :/
Ot, i cały Zakon.

Jak wspomniałem wcześniej, Bakunin to policja i Zakon. No, a że i u nas policja policji nierówna, tak samo w Bakuninie. Podstawę stanowią oczywiście Moderatorzy, ale są też odpowiedniki wojskowych oddziałów specjalnych, a mianowicie Prowlerzy. Do wyboru (z trzech profili) ze spitfire
a także z ADHL
Tradycyjnie brakuje pompki :/
Jak już mówiłem, policja policji nierówna. Sekcją zajmującą się nielegalnymi walkami, dopuszczającymi wszelkie genetyczne modyfikacje ciała jest Uberfallkommando. Jego agenci dostosowują się do środowiska, w którym muszą operować  i sami również zmieniają swoje ciała. Często są obstawiani przez ludzko-zwięrzęce hybrydy, o pięknej nazwie Pupniki :D
Oto Chimera (czyli agent Uberfallkommando) oraz trzy Pupniki w wersji lisiej, gepardziej i koziej.

Czasami przydałoby się jednak opuścić wnętrze swojego ukochanego Bakunina i pójść na wojenkę. O ile Siły Porządkowe starają się unikać otwartej konfrontacji, o tyle wszelkie brudne zagrywki, przy których słynny cios w plecy niedoszłego malarza to dziecinna zabawa, są jak najbardziej wskazane. A przodują w tym oczy i uszy Bakunina, zwiadowcy zwący się Zerami (ponoć z powodu niezwykle niskich strat). Do wyboru mnogość profili, ale niestety, dotarłem tylko do trzech wzorów modeli.
Zero z combiakiem
Zeroska z combiakiem i e/maulerem
i Zero hacker
A gdzie snajperka? A gdzie pompka? Echhhhh. CB robi takie fajne modele, ale jest takie leniwe, żeby zrobić do każdego wariantu uzbrojenia chociaż jeden model...
Siły porządkowe Bakunina to policja. A tam gdzie policja, muszą być i jacyś przestępcy. Sztab (czy jak to tam nazwać) czasami wykorzystuje ich do własnych celów.
Jedną z takich jednostek są Riot Grrrls (jakoś ciśnie mi się w ich przypadku tłumaczenie "Zadymiary"). Ot wesołe panienki, które jak tylko przestaniesz mieć na oku przerobią dobrze prosperującą knajpę na miejsce, do którego będziesz się bał wejść nawet w słoneczne południe.
Wzorów aż pięć. Dwa z combiakami, jeden z MULTI rifle'm, jeden z pomką
i jeden ze spitfire
O ile Riotki to zwykłe punkówy, którym ktoś nierozsądny dał giwerę do ręki, to z drugą grupą przestępczą, a właściwie na czymś w rodzaju resocjalizacji jest Morlock Gruppe. Są to osobnicy nijak nie pasujący do społeczeństwa, agresywni, ociekający żądzą krwi i nienawidzący wszystkiego dokoła. Ktoś rozsądny zaczął ich izolować, ładować w nich narkotyki a potem, w obliczu niebezpieczeństwa, spuszczać ze smyczy i sprzedawać bilety. O ile profili jest mnogość, o tyle modeli do nich pasujących raptem trzy. A wzorów 6 Trzy dziewoje, trzech facetów... znaczy coś w rodzaju facetów...


To już prawie koniec. Z lżejszych rzeczy został jeszcze tylko człowiek-legenda. O ile Senior Masakra to zwykły rzeźnik, to ten dżentelmen jest bardziej wyrafinowany. Najpierw przeszedł swoje w Morlokach, później mechanik, na końcu Zero. Normalnie cżłowiek orkiestra. Bran Do Castro, Potrójne Zero.

Tyle z lekkich. Bakunin ma niestety tylko jedną "dedykowaną" ciężką zabawkę. Dosyć paskudnego TAGa, Lizarda

do którego (na szczęście) wydano w wersji bootleg (czyli CB-owskie modele kolekcjonerskie) pilotkę, która cieszy męskie oko odpowiednim roznegliżowaniem i ukazaniem tego i owego ;)

Tyla. Bakunin skończony, jeszcze tylko ogólna i wsio.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz